Dostajemy sygnały i zapytania od naszych klientów lub osób zainteresowanych, że borykają się z niedoskonałościami twarzy – uporczywym trądzikiem czy innymi wypryskami.
Przypomnijmy, że skóra trądzikowa tworzy się za sprawą nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Pojawia się głównie w strefie T – na twarzy, obejmującej okolice brody, nosa oraz czoła, tworząc charakterystyczne połączenie na kształt litery T, stąd też jej nazwa. Pryszcze mogą pojawić się również na szyi, plecach czy ramionach.
Ta przypadłość najczęściej dotyka nastolatków, których dopada burza hormonów, ale dotyczy też osób dorosłych, aktywnych, nie mogących się oprzeć kawie, słodkościom czy daniom sowicie przyprawionym. Do tego dochodzą stres, czynniki genetyczne, nieodpowiednio dobrane do cery kosmetyki.
Szacuje się, że typowe zmiany trądzikowe, w różnym nasileniu, występują u 80-100 proc. osób w wieku pomiędzy 14 a 25. rokiem życia, jednak stosunkowo niedawno pojawiła się nowa postać choroby nazwana trądzikiem ludzi dorosłych (TLD) lub trądzikiem późnego wieku.
Okazuje się, że zmiany trądzikowe występują aż u ponad 54 proc. kobiet i 40 proc. mężczyzn po 25. roku życia. Jak widać problem jest, bo przecież chcemy wyglądać młodo i kwitnąco. Czy jest na to rada? Z pewnością.
Na podstawie uzyskanych informacji i opinii od wielu zadowolonych naszych klientów do walki z trądzikiem zalecamy stosowanie w postaci rozpylania na skórę – miejsc objętych trądzikiem, srebra Ag System Egp oraz złota Au System Egp.
Jak stosować
na czystą i suchą skórę rozpylamy przez naciśnięcie atomizera srebro Ag System Egp, następnie po wyschnięciu skóry aplikujemy złoto Au System Egp. Wskazane jest powtarzanie czynności dwa, trzy razy dziennie, najlepiej rano, w południe i przed snem.
Po kilku dniach powinny pojawić się widoczne efekty. Zalecamy kontynuację czynności do osiągnięcia zadowalających efektów. Zapraszamy do kontaktu i czynnego udziału w naszej praktyce kosmetycznej.
Gdy drapie nas w gardle
Zima to czas, kiedy łatwo o infekcję wirusową czy bakteryjną. Brak szalika czy łyk zimnego powietrza może sprawić, że nasze gardło, będące przedsionkiem systemu obronnego przed mikrobami, zostaje podrażnione. Pojawia się ból, swędzenie czy chrypka.
Zimne powietrze jest generalnie bardziej suche, dlatego wysusza błonę śluzową, co czyni ją mniej odporną na bakterie. Dlatego właśnie chłodne powietrze sprzyja rozprzestrzenianiu się infekcji – choć nie jest główną przyczyną bólu gardła lub przeziębień.
Nie zawsze ból gardła musi być skutkiem infekcji. Zdarza się, że musimy przekrzyczeć hałas, mówimy bardzo długo w zadymionych, ciepłych i suchych pomieszczeniach. Żeby mówić głośniej, napinamy mięśnie krtani. Prowadzi to do obrzmienia strun głosowych. Efekt jest taki sam, jak przy zapaleniu: ból, chrypka, a niekiedy zupełny bezgłos. Podrażnienie gardła, które w porę nie leczone rozwija chorobę.
W opiniach naszych klientów dobrze sprawdza się srebro. Nasz preparat – Srebro koloidalne System Egp – nanokoloidalny roztwór bardzo małych drobinek srebra przynosi natychmiastowa ulgę i skutecznie zapobiega rozwojowi choroby.
Wystarczy raz czy dwa, parę razy na dzień rozpylić nasze sreberko w jamie ustnej aż do ustąpienia objawów.