SYSTEM Pupilek SKIN 2 – Preparat do higieny stanów zapalnych skóry 100ml

48.53

Tonik pielęgnacyjny Pupilek o działaniu regenerującym, kojącym, przeciwzapalnym. Wspomagający ochronę mikrobiologiczną, o właściwościach przeciwbakteryjnych – potwierdzonych badaniami.

Składniki: Deionized water, nano silver, nano gold
Stężenie: 50 PPM
Pojemność: 100ml

Opis

Zmiany w wyglądzie skóry zwierząt domowych świadczą o chorobie organizmu, wymagają podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań. Zbagatelizowane często prowadzą do rozwoju schorzenia i rozmaitych powikłań. Zmiany w skórze i sierści czworonoga często są objawem konkretnych chorób dermatologicznych, a tylko niekiedy czynnikiem towarzyszącym na przykład stresowi.

Zalecany przy

 • zaczerwienieniu skóry
 • owrzodzeniach
 • występowaniu krost, strupów, bąbli, ropni
 • łuszczycy, alergiach, wysypkach
 • łysieniu
 • drapaniu się, wylizywaniu i wygryzaniu skóry
 • ranach, skaleczeniach, obtarciach, obrzękach
 • oparzeniach
 • nieprzyjemnym zapachu
 • występowaniu ognisk bakteryjnych i zmianach grzybowych skóry

Najczęstsze choroby skóry u czworonożnych związane są z niewłaściwą pielęgnacją lub zaniedbaniem. Zwierzę powinno być regularnie czesane i kąpane, przebywać w czystym otoczeniu, aby w jego sierści nie gromadziły się zanieczyszczenia, które stanowią pożywkę dla drobnoustrojów chorobotwórczych, dla których siedliskiem staje się także złuszczający się naskórek.

Przetłuszczona, skołtuniona sierść uniemożliwia prawidłową wentylację skóry, wtedy u zwierzaka łatwo dochodzi do grzybicy skóry czy powstawania ognisk zakażenia bakteryjnego. Brudna, zaniedbana sierść staje się dogodnym miejscem bytowania pcheł, roztoczy oraz wszy. Zakażenia spowodowane tymi pasożytami mogą bardzo szybko prowadzić do powstawania zapalenia skóry u czworonoga, jej uszkodzeń jak również reakcji alergicznych.

Niedogodności spowodowane infekcją powodują, że zwierzę częściej i intensywniej się drapie. Konsekwencją jest tworzenie się pojedynczych otarć, zadrapań oraz ran. Często ze zmian skórnych sączy się surowicza lub ropna wydzielina.

Sposób użycia

Rozpylić płyn na skórę, sierść, włosy poprzez naciśnięcie atomizera. Zalecane jest stosować 2– 3 razy dziennie.

1 opinia dla SYSTEM Pupilek SKIN 2 – Preparat do higieny stanów zapalnych skóry 100ml

 1. 5 z 5

  Justyna

  Jak zwykle wszystko w jak najlepszym porządku

Dodaj opinię

SYSTEM Pupilek SKIN 2 – Preparat do higieny stanów zapalnych skóry 100ml
SYSTEM Pupilek SKIN 2 – Preparat do higieny stanów zapalnych skóry 100ml
48.53